![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/11/ax5-logo-1024x538-1.jpg?w=1200&ssl=1)
Ικανοποίηση έφερε στη Δημοτική Αρχή του Κώστα Μαράβα, η δημοσίευση στην εφημερίδα της κυβέρνησης της μελέτης με τίτλο «Σχέδιο χωρικής & οικιστικής οργάνωσης ανοικτής πόλης (ΣΧΟΑΠ) ΔΕ Πινδέων».
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/11/img_20200917_141128.jpg?w=1200&ssl=1)
Η καθοριστική μελέτη του ΣΧΟΑΠ, η οποία ολοκληρώθηκε και στάλθηκε από την Δ/νση Πολ/μιας και Περ/ντος του Δήμου Πύλης, πήρε την έγκριση της Περιφέρειας Θεσσαλίας και έφτασε η σειρά της Κυβέρνησης να ανάψει το «πράσινο φως», εξέλιξη που δικαιώνει τις ενέργειες του Κώστα Μαράβα και ουσιαστικά ανοίγει διάπλατα το δρόμο για την υλοποίηση του ΥΗΕ Μεσοχώρας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/11/img_20191220_211319.jpg?w=1200&ssl=1)