Αθρόα είναι η προσέλευση εγγεγραμμένων μελών και υποστηρικτών του ΚΙΝΑΛ, στην κάλπη που έχει στηθεί στα γραφεία του κινήματος στην Καποδιστρίου 14. Η εκλογική διαδικασία ξεκίνησε στις 8 το πρωί και μέσα σε μισή ώρα, είχαν ασκήσει το εκλογικό του δικαίωμα 40 περίπου μέλη καταβάλλοντας 2 ευρώ!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_0849.jpg?w=1200&ssl=1)
<<Η εκλογική διαδικασία εξελίσσεται ομαλά αναμένουμε στα Τρίκαλα περίπου 2000 μέλη να αναδείξουν τους συνέδρους που θα συμμετάσχουν στο έκτακτο συνέδριο του Κινήματος στο τέλος του μήνα>> τόνισε στην κάμερα του Trikalafocus o δραστήριος γραμματέας της τοπικής οργάνωσης του ΚΙΝΑΛ κ. Γιώργος Μανώλης. Επίσης, εξέφρασε την πεποίθηση του ότι το κόμμα βρίσκεται σε τροχιά ανάκαμψης!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_0854-1.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_0860.jpg?w=1200&ssl=1)
Με κεντρικό μήνυμα της διαδικασίας <<Πάρε και συ μέρος. Ανοίγουμε τις δημοκρατικές διαδικασίες>> στήθηκαν συνολικά για το νομό Τρικάλων 4 κάλπες στις 4 τοπικές οργανώσεις Τρικάλων, Πύλης, Καλαμπάκας και Φαρκαδόνας. Οι κάλπες θα κλείσουν στις 20.00.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_0852.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_0851.jpg?w=1200&ssl=1)