![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201222_063556.jpg?w=1200&ssl=1)
Ένα από τα μεγάλα στοιχήματα του Χρήστου Μιχαλάκη πήρε σάρκα και όστα. Η νέα ε.ο. Τρικάλων-Πύλης εγκαινιάστηκε την περασμένη Παρασκευη παρουσία του Περιφερειαρχη Θεσσαλιας Κώστα Αγοραστού, που έκοψε την κορδέλα του σημαντικου οδικού έργου, με πολλαπλά οφέλη για την ευρύτερη περιοχή.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/screenshot_20201222_065205.jpg?w=1200&ssl=1)
Πολλά και σημαντικά τα έργα που υλοποιήθηκαν την χρονιά που ολοκληρώνεται στην Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων και εξίσου σημαντικά εκείνα που βρίσκονται ήδη σε τροχιά υλοποίησης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201209_134509-1.jpg?w=1200&ssl=1)
Εκεί όμως που πρέπει να δώσουμε έμφαση, λίγο πριν τη δύση του 2020, είναι η προσήλωση του Αντιπεριφερειάρχη Τρικάλων στον αγώνα κατά της πανδημίας.
Ο Χρήστος Μιχαλάκης στήριξε όλες τις δράσεις τις Περιφερειακής Αρχής ώστε να περιοριστεί η εξάπλωση της πανδημίας και να προστατευτούν οι πολίτες.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201209_093908-2.jpg?w=1200&ssl=1)
Σε κάθε ευκαιρία υπενθυμίζει στους συμπολίτες του την ανάγκη να τηρούν απαρέγκλιτα όλα τα τα μέτρα πρόληψης κατά του ιού, ενώ ο ίδιος κάνει τακτικά τεστ στο πλαίσιο ελέγχου του γενικού πληθυσμού.