![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190510_184246.jpg?w=1200&ssl=1)
Περιοδεία στο νομό Τρικάλων πραγματοποίησαν σήμερα οι υποψήφιοι Ευρωβουλευτες της Ν.Δ Γιώργος Αμυράς και Δημήτρης Καιρίδης στο πλαίσιο εκστρατείας για την προώθηση της υποψηφιότητας τους.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190510_184213.jpg?w=1200&ssl=1)
Οι δύο υποψήφιοι Ευρωβουλευτές επισκέφτηκαν τα γραφεία της ΝΟΔΕ Τρικάλων όπου τους υποδέχθηκε ο Πρόεδρος της κομματικής οργάνωσης Κώστας Τρέλλης και αρκετά στελέχη της τοπικής Ν.Δ.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190510_184156.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190510_184244.jpg?w=1200&ssl=1)
Από την πλευρά του ο Δημήτρης Καιρίδης υπογράμμισε πως η χώρα βρίσκεται μπροστά σ’ ένα κρίσιμο σταυροδρόμι, οι πολίτες έχουν να επιλέξουν ανάμεσα στην οπισθοδρόμηση και την αποσταθεροποίηση της χώρας ή να γυρίσουν σελίδα πετυχαίνοντας πολιτική και κυβερνητική αλλαγή. Άσκησε δριμεία κριτική στον ΣΥΡΙΖΑ, χαρακτηρίζοντας πως εφαρμόζουν πολιτική Θάτσερ αλλά λατρεύουν και τον Μαδούρο, ήρθαν ως αντί-ελίτ και φεύγουν σκαφάτοι, ήρθαν ως πολέμιοι των fakenewsκαι φεύγουν ως οι μεγαλύτεροι ψεύτες, επιχειρώντας συνειδητά την παραπλάνηση της κοινής γνώμης και την υποτίμηση της νοημοσύνης του Ελληνικού λαού.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190510_183740.jpg?w=1200&ssl=1)
Ο Γιώργος Αμυράς τόνισε ότι στις 26 Μαΐου η ευρωκάλπη θα καρποφορήσει με δύο εύγευστους καρπούς. Πρώτον οι Έλληνες θα επιλέξουν την ευρωομάδα της ΝΔ για τις Βρυξέλλες, όπου εκεί παίρνονται οι 8 από τις 10 αποφάσεις που εφαρμόζονται στο Ελληνικό κράτος και δεύτερον θα ανοίξει για τα καλή η πόρτα εξόδου στον κ. Τσίπρα, ερχόμενη επιτέλους η πολιτική αλλαγή στην Ελλάδα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190510_184225_1.jpg?w=1200&ssl=1)