![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/img_20200123_201038.jpg?w=1200&ssl=1)
Η τελευταία συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Τρικκαίων σημαδεύτηκε από την αποχώρηση του Χρήστου Λάππα και τις συγκινητικές τοποθετήσεις των αρχηγών για το ήθος του πρώην Δημάρχου. Ο φακός του trikalafocus αιχμαλώτισε μια σημαντική στιγμή από την συζήτηση που είχε με τον επικεφαλής Κώστα Κρεμμύδα, στα έδρανα του Δημοτικού Συμβουλίου. Ο Χρήστος Λάππας δείχνει τον πρώην υποψήφιο Δήμαρχο σαν να του λέει ...το κάρο μπορείς να το τραβήξεις και να το πας μακριά.