![Η Σταρ Ελλάς Ραφαέλα Πλαστήρα στον Δημήτρη Παπαστεργίου](https://i0.wp.com/www.trikalaenimerosi.gr/Media/Default/_Profiles/b1a77674/dd878c21/star1.jpg?w=1200)
Ελαμψε το Δημαρχείο Τρικκαίων το πρωί της Τετάρτης 23 Οκτωβρίου 2019.
Η Σταρ Ελλάς 2019 Ραφαέλα Πλαστήρα, με το στέμμα της νικήτριας επισκέφθηκε τον Δήμαρχο Τρικκαίων.
Ο κ. Δημήτρης Παπαστεργίου την υποδέχθηκε δίνοντας συγχαρητήρια και αναφερόμενος σε έναν ακόμη λόγο για τον οποίο τα Τρίκαλα γίνονται πιο γνωστά: την τρικαλινή καταγωγή της νικήτριας του θεσμού, που θα εκπροσωπήσει άμεσα τη χώρα μας και στην παγκόσμια διοργάνωση.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/10/IMG_20191023_131156-1.jpg?w=1200&ssl=1)
Η ίδια αναφέρθηκε στη χαρά της για τη νίκη, αλλά και στη δυναμική που αναπτύσσει για την επιστροφή των Γλυπτών του Παρθενώνα, μέσω της προσπάθειας “Take me Home”, που ήδη αναπτύσσεται.
Η Ραφαέλα Πλαστήρα θα λάμψει και στο μεγαλύτερο λαμπερό χριστουγεννιάτικο πάρκο της Ελλάδας, στον Μύλο των Ξωτικών, καθώς θα τον επισκεφθεί σε ημερομηνία που θα καθοριστεί.