![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/img_20200129_144453.jpg?w=1200&ssl=1)
Σημαντική πρόταση, ρεαλιστική και υλοποιήσιμη με πόρους του ΕΣΠΑ, εχει στα σπάργανα ο δημοτικός σύμβουλος Πύλης Θεόδωρος Χήρας. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο γνωστός για τη συμμετοχή του σε αθλητικές διοργανώσεις σύμβουλος της παράταξης “Πύλης Όραμα”, συλλέγει στοιχεία που καθιστούν βιώσιμη την ανάπτυξη δημοτικής συγκοινωνίας στον Δήμο Πύλης, γεγονός που κατά τον ίδιο, αφενός θα συμβάλει στη σύσφιξη των σχέσεων των δημοτών αφετέρου θα ωφελήσει τα μέγιστα κατοίκους των απομακρυσμένων ορεινών τοπικών κοινοτήτων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/img_20200129_145736.jpg?w=1200&ssl=1)
Η πρόταση θα κατατεθεί σύντομα στον πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου, Χρήστο Νάκο και παρουσιάζει ιδιαίτερο ενδιαφέρον.