![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/screenshot_20200101_111720.jpg?w=1200&ssl=1)
Μεγάλη κινητοποίηση της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας προκάλεσε η πυρκαγιά που εκδηλώθηκε μια ώρα πριν την αλλαγή του χρόνου σε αποθήκη στο Ελευθεροχώρι. Η φωτιά εξαπλώθηκε αστραπιαία καταστρέφοντας ολοσχερώς την εγκατάσταση, ενώ σύμφωνα με πληροφορίες ζημιές υπέστη και το γκαράζ της παρακείμενης οικίας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/screenshot_20200101_111734.jpg?w=1200&ssl=1)
Στο έργο της πυρόσβεσης συνέδραμαν δυνάμεις της ΠΥ Τρικάλων και του κλιμακίου Πύλης, οι οποίες υποδέχτηκαν το νέο έτος στο καθήκον.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/screenshot_20200101_120621.jpg?w=1200&ssl=1)