![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190507_132924.jpg?w=1200&ssl=1)
Η υποψήφια δημοτική σύμβουλος Πύλης Μαρία Κοντογιάννη έχει μπει δυναμικά στη μάχη της ψήφου, αφού θεωρεί ότι πρέπει να καταθέσει κάθε ψυχικό απόθεμα ώστε να ολοκληρώσει το επιτυχημένο του έργο, ο Δήμαρχος Πύλης Κώστας Μαράβας. Σήμερα είχε σειρά επαφών με σημαντικές προσωπικότητες των Τρικάλων, που έχουν γράψει αμέτρητα χιλιόμετρα πολιτικής διαδρομής, όπως ο Αντιπεριφερειάρχης Τρικάλων Χρήστος Γακόπουλος. Στην εξαιρετική παρέα υπήρχαν επίσης ο αεικίνητος και πολυπράγμων Κωνσταντίνος Βήτας και ο γνωστός αρχιτέκτων Θωμάς Δασκάλου. Η πρωτοεμφανιζόμενη υποψήφια λειτούργησε σαν “σφουγγάρι” απορροφώντας κάθε συμβουλή που θα της φανεί χρήσιμη στην διάρκεια της προεκλογικής εκστρατείας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190507_132910.jpg?w=1200&ssl=1)
Εξαιρετικά “επικερδής” ήταν η συνάντηση της Μαρίας Κοντογιάννη με τον πρόεδρο του ΓΣΤρικαλων Δημήτρη Χαχάμη. Ο δραστήριος παράγοντας του τόπου άκουσε με προσοχή τις σκέψεις της υποψήφιας για την Πύλη και ενθουσιάστηκε από την αποφασιστικότητα της να διακριθεί.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190507_135020.jpg?w=1200&ssl=1)
Της ευχήθηκε καλή επιτυχία, στέλνοντας αγωνιστικές ευχές, στον φίλο του Κώστα Μαράβα.