![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/screenshot-2023-0310-102646.jpg?w=1200&ssl=1)
Σε χαρούμενο και οικογενειακό κλίμα πραγματοποιήθηκε τη Τετάρτη 8 Μαρτίου η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Πυροσβεστικού Κλιμακίου της Πύλης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/screenshot-2023-0310-102655.jpg?w=1200&ssl=1)
Παρόντες στην εκδήλωση ήταν η Αντιδήμαρχος Οικονομικών του Δήμου Τρικκαίων κ. Αλεστά Σοφία, ο Διοικητής των Πυροσβεστικών Υπηρεσιών του νομού Τρικάλων κ. Τσιορλίδας Ευάγγελος, ο Προϊστάμενος Κλιμακίου της Πύλης κ. Καραχάλιος Γεώργιος, ο πρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου κ. Στραγάλης Γεώργιος και σύσσωμα τα μέλη του σωματείου πυροσβεστών όπου απηύθυναν εγκάρδιους χαιρετισμούς για καλή και αντιπυρική χρονιά.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/screenshot-2023-0310-102630-1.jpg?w=1200&ssl=1)
Τη πίτα ευλόγησε ο Πατήρ Παΐσιος Βάλλας.Οι τυχεροί της εκδήλωσης ήταν ο Χρήστος Μπουραζάνας και ο Σωτήρης Πολυγένης.
Η Διοίκηση και το σωματείο θέλουμε να ευχαριστήσουμε θερμά την αντιδήμαρχο κ. Αλεστά Σοφία που βρίσκεται πάντα στο πλευρό μας και μας στηρίζει σε κάθε μας δράση !
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/screenshot-2023-0310-102639.jpg?w=1200&ssl=1)