![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1580046878963.jpg?w=1200&ssl=1)
Ξέρει να τιμά τον τόπο του και να αγωνίζεται για την πρόοδο των συμπολιτών του, ο δημοτικός σύμβουλος Τρικκαιων, Βασίλης Κρανιάς, ο οποίος απ’ ο,τι φαίνεται δεν καταλαβαίνει από… χιλιόμετρα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1580046884435.jpg?w=1200&ssl=1)
Έτσι σήμερα μετέβη στην πρωτεύουσα για να παραστεί στην εκδήλωση για την κοπή της βασιλόπιτας της Ένωσης Μεγαλοκαλυβιωτών «η Δήμητρα».
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/screenshot_20200126_203223.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1580046881701.jpg?w=1200&ssl=1)
Σε εγκάρδιο κλίμα, ο πρόεδρος της ΔΗΜ.Τ.Ο Τρικάλων της ΝΔ συναντήθηκε με τον φίλο του Κυριάκο Τσικορδάνο και αντάλλαξε ευχές για το νέο έτος με όλα τα μέλη και τους φίλους του συλλόγου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/img_20200126_160548.jpg?w=1200&ssl=1)