![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/img_20191216_131700.jpg?w=1200&ssl=1)
Ευχάριστα είναι τα νέα για τα έργα του Δήμου Πύλης που είναι ενταγμένα στο πρόγραμμα “ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ”. Ο καθ’ ύλην αρμόδιος Υφυπουργός Θοδωρής Λιβάνιος ενημέρωσε το Δήμαρχο Πύλης, δημοτικούς συμβούλους και υπηρεσιακούς παράγοντες του Δήμου, ότι το γήπεδο του “Παλαιομοναστήρου Δήμου Πύλης” θα πάρει το δρόμο της υλοποίησης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/img_20191216_130912.jpg?w=1200&ssl=1)
Ωστόσο, ξεκαθάρισε ότι στόχος του Υπουργείου Εσωτερικών είναι να τρέξει ενα νέο ευέλικτο χρηματοδοτικό πρόγραμμα που θα αποτελέσει μοχλό ανάπτυξης των ΟΤΑ.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/img_20191216_131749.jpg?w=1200&ssl=1)