![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/mylos-mouseio55.jpg?w=1200&ssl=1)
Ένα από τα αρτιότερα αγροτικά – βιομηχανικά μουσεία της χώρας, ο Μύλος Ματσόπουλου, είναι ξανά επισκέψιμος από πολίτες και μαθητές/τριες σχολείων. Το πάρκο και τα κτήρια του Μύλου φιλοξενούν το μεγαλύτερο θεματικό χριστουγεννιάτικο πάρκο της χώρας, τον Μύλο των Ξωτικών. Οι 1.475.354 επισκέψεις στην 9η διοργάνωση, τον χειμώνα 2019-20 και η αγάπη που εισέπραξαν οι φιλοξενούμενοι, συνεχίζεται με τις νέες δυνατότητες του Μύλου. Από την Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2020 και αφού έχει ολοκληρωθεί η αναμόρφωση του χώρου, ο Μύλος είναι ανοιχτός για επισκέπτες και ομάδες πολιτών ή μαθητών, μέχρι τις 17:00. Για καλύτερη ενημέρωση και προγραμματισμό των επισκέψεων, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με το 2431038890. Πληροφορίες για τον Μύλο δίνονται στην ιστοσελίδα http://mylosmatsopoulou.gr/