![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190526_121052_1.jpg?w=1200&ssl=1)
Δυναμική παρουσία είχαν σήμερα οι παρατάξεις της Λαϊκής Συσπείρωσης σε δήμο Τρικκαίων και Περιφέρεια Θεσσαλίας στα εκλογικά τμήματα της πόλης των Τρικάλων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190526_120704_1.jpg?w=1200&ssl=1)
Στο 3ο Δημοτικό άσκησε το εκλογικό της δικαίωμα η υποψήφια περιφερειακή σύμβουλος Βάσω Μπακάση και το μαχητικό στέλεχος Γιάννα Κωνσταντινίδου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190526_120847.jpg?w=1200&ssl=1)
Αμφότερες οι αγωνίστριες της αριστεράς δήλωσαν βέβαιες για την 2η θέση του Γιώργου Καΐκη που σημαίνει πολλά για την επόμενη μέρα στο πολιτικό τοπίο του δημου.