![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/01/photo-1672988336409.jpg?w=1200&ssl=1)
Με εξαιρετικη επιτυχία και με τη συμμετοχή πλήθους κόσμου και εκπροσώπων κοινωνικών φορέων, οργανώσεων και ομάδων της πόλης πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Πέμπτης 05/01/2023, ο περίπατος αγάπης που διοργάνωσε ο Δήμος Τρικκαίων, με αφετηρία την «Ομπρέλα» του Ζογγολόπουλου στον πεζόδρομο της Ασκληπιού, μέχρι τον «Μύλο των Ξωτικών».
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/01/photo-1672988604430.jpg?w=1200&ssl=1)
Ο περίπατος έγινε με σκοπό την τιμή και προβολή του έργου των οργανώσεων και δομών που αφορούν την αλληλεγγύη και προσφορά στο συνάνθρωπο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/01/photo-1672988453321.jpg?w=1200&ssl=1)
Στόχος της δράσης ήταν να μεταφερθεί το μήνυμα της προσφοράς στον συνάνθρωπο, της συνεχούς στήριξης όλων, όσοι και όσες έχουν την ανάγκη της φροντίδας και της αλληλεγγύης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/01/photo-1672988456535.jpg?w=1200&ssl=1)
Το παρών έδωσαν οι αντιδήμαρχοι Τρικκαίων Μιχάλης Λάππας και Νίκος Σακκάς, η πρώην πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Νικολέτα Μπρουζούκη, υπάλληλοι των δομών του δήμου, τα παραρτήματα Τρικάλων του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού και Ελληνικής αντικαρκινικής εταιρείας, ο Σύλλογος πολυτέκνων Τρικάλων, ΚΔΑΠ, η Εθελοντική Ομάδα ΜοιράΖΩμαι κλπ.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/01/photo-1672988343232.jpg?w=1200&ssl=1)
Καθορίστική ηταν συμβολή της Ομάδας Ποδηλάτου της Αστυνομίας και της Τροχαίας Τρικαλων στην ομαλή και ασφαλή διεξαγωγή του περιπάτου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/01/photo-1672989095614.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/01/img-20230106-090902.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/01/photo-1672988600459.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/01/photo-1672988339968.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/01/photo-1672988449249.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/01/photo-1672988332122.jpg?w=1200&ssl=1)