![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201222_110448.jpg?w=1200&ssl=1)
Ευχάριστα νέα έρχονται από τα σημερινά αποτελέσματα των τεστ ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου (rapid tests) που διενεργήθηκαν το πρωί στα μέλη του Τ.Ε.Ε. Τρικάλων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201222_110729.jpg?w=1200&ssl=1)
Μαζική ήταν η συμμετοχή των μελών του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδος – Περιφερειακό Τμήμα Κεντρικής και Δυτικής Θεσσαλίας στη σημερινή προληπτική δειγματοληψία για την ανίχνευση covid-19, που πραγματοποιήθηκε στα γραφεία του Τ.Ε.Ε. από ΚΟΜΥ ειδικού σκοπού του ΕΟΔΥ.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201222_111037.jpg?w=1200&ssl=1)
Στα μέλη της Ν.Ε. ΤΕΕ Τρικάλων διενεργήθηκαν 46 λήψεις ρινικού επιχρίσματος για την ανίχνευση του κορωνοϊού και ολα τα δείγματα ηταν αρνητικά !
Η διαδικασία ήταν εύκολη, χωρίς ταλαιπωρία και φυσικά τηρήθηκαν όλα τα μέτρα ασφαλείας.