![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1580123618095.jpg?w=1200&ssl=1)
Με αφορμή τη σημερινή παγκόσμια Ημέρα μνήμης για τα θύματα του Ολοκαυτώματος από το ναζιστικό καθεστώς κατά τον Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο, ο πρώην πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Τρικκαίων Μιχάλης Λάππας, έκανε μια συγκινητική ανάρτηση στον προσωπικό του λογαριασμό στο facebook:
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1580123603845.jpg?w=1200&ssl=1)
ΝΤΑΧΑΟΥ 2019.Από κοντά νοιώθεις τις θηριωδίες με όλες τις αισθήσεις.Κρατάς την πόρτα κλειστή, μπαίνεις απο πίσω όταν αισθάνεσαι ότι κάποιοι ονειρεύονται ,,αντικλείδια,,ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!
27 Ιανουαρίου,Παγκόσμια ημέρα μνήμης του Ολοκαυτώματος.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1580123606004.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1580123615398.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1580123621863.jpg?w=1200&ssl=1)