![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201229_112607.jpg?w=1200&ssl=1)
Μια σημαντική μουσική δράση με ιδιαίτερο συμβολισμό που συμβαδίζει με το πνεύμα των ημερών οργάνωσε από κοινού η Επιτροπή Αγώνα Εργαζομένων του ΓΝΤ & ΚΥ, το Παράρτημα του Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου, εργατικά σωματεία και ο Σύλλογος Γυναικών ως ελάχιστη προσφορά συμπαράστασης και αλληλεγγύης στους υγειονομικούς και ασθενείς.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201229_112906.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201229_112640.jpg?w=1200&ssl=1)
Οι μουσικοί του Παραρτήματος του Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου μέσα από τις μελωδίες τους έστειλαν μήνυμα προς τους υγειονομικούς και ασθενείς: «Οι μουσικοί είμαστε δίπλα σας έτσι κι αλλιώς ηθικά, τώρα είμαστε δίπλα σας και με την τέχνη μας. Θα συνεχίσουμε να είμαστε δίπλα σας με κάθε μέσο, αναδεικνύοντας ταυτόχρονα οτι η τέχνη βρίσκεται δίπλα σε όσους δοκιμάζονται αυτην την περίοδο».
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201229_111730.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201229_122017.jpg?w=1200&ssl=1)
Οι μουσικοί χειροκροτήθηκαν θερμά από τον Διοικητή του νοσηλευτικού ιδρύματος Κώστα Γρηγορίου καθώς και από γιατρούς και νοσηλευτές που έδωσαν το παρών στην ολιγόλεπτη μουσική δράση αλληλεγγύης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201229_122038.jpg?w=1200&ssl=1)