![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190522_013033.jpg?w=1200&ssl=1)
Τρέχουν οι υποψήφιοι αυτές τις μέρες καθώς κορυφώνεται η προεκλογική διέγερση, “τρέχει” όμως και ο νους, με αποτέλεσμα να καταγράφονται δυσάρεστα απρόοπτα, όπως συνέβη το απόγευμα στο κέντρο της Πύλης με αυτοκίνητα υποψηφίων να συγκρούονται, προκαλώντας-ευτυχώς- μόνο υλικές ζημιες. Οι οδηγοί (ο ένας υποψήφιος του Θεόδωρου Χήρα και ο άλλος υποψήφιος Τοπικός Σύμβουλος του Κώστα Μαράβα) διατήρησαν την ψυχραιμία τους και κάλεσαν την τροχαία, η οποία κατέγραψε το συμβάν. Αμοιβαίες εξηγήσεις πάντως, ως προς την υπαιτιότητα δεν δόθηκαν… καλά ξεμπερδέματα…