Νικητής του 12ου Ημιμαραθωνίου ήταν ένας και μοναδικός! Ο 8χρονος Γιώργος από την Καλαμπάκα, έκοψε υπερήφανος το νήμα στο finish, προκαλώντας ρίγη συγκίνησης στους διοργανωτές και στον κόσμο που συγκεντρώθηκε να αποθεώσει τους αθλητές!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/20190317_104423.jpg?w=1200&ssl=1)
Το παιδί της“Φλόγας” που παλεύει με την νεοπλασματική ασθένεια έστειλε σήμερα μήνυμα ζωής!!! Ο Γιώργος, μπορεί να γνώρισε από μικρή ηλικία το σκληρό πρόσωπο της ζωής, κατάφερε όμως, σήμερα να ανάψει την φλόγα της ελπίδας!!!