![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/screenshot_20201211_092022.jpg?w=1200&ssl=1)
Την εμφάνιση τους κάνουν τα τελευταία 24ωρα στους δρόμους της πόλης τα δυο απορριματοφόρα του δήμου Τρικκαίων, τα οποία φέρουν χριστουγεννιάτικο στολισμό!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img-238162bf45dbdf57f076f20b2a0e7baa-v.jpg?w=1200&ssl=1)
Τα οχήματα της καθαριότητας στολίστηκαν με λάμπες led, προκειμένου να προσθέσουν τη δική τους πινελιά στο μουντό λόγω της πανδημίας εορταστικό σκηνικό της πόλης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/screenshot_20201211_092157.jpg?w=1200&ssl=1)
Μια ακόμη ιδέα της δημοτικής αρχής η οποία θα συζητηθεί, αν και ο στολισμός των οχημάτων έγινε με έμφαση στη λεπτομέρεια.