![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190417_132532.jpg?w=1200&ssl=1)
Σε καυγάδες μπλέκει τελευταία η θρυλική μασκότ του Δημαρχείου, ο γνωστός τοις πάσι “Κανέλλος”.Ο νέος ένοικος του Δημαρχείου (προφανώς ενοχλημένος από τον ΕΝΦΙΑ που πληρώνει για το νέο του σπίτι) δεν ανέχεται την παρουσία παρείσακτων τετράποδων και επιδίδεται σε καυγάδες!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190417_154417.jpg?w=1200&ssl=1)
Σύμφωνα με καλά ενημερωμένη πηγή ,ένας λευκός τυπάκος (διπλάσιος σε μέγεθος) συχνάζει στα λημέρια του και μόλις του δοθεί η ευκαιρία “τσιμπάει” από το πιάτο του Κανέλλου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190417_154400.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190417_114540.jpg?w=1200&ssl=1)
Σήμερα είχαμε μικρής έκτασης τσαμπουκά, χωρίς ευτυχώς να γενικευτεί, χάρη στην παρέμβαση των ψυχραιμότερων.
Κανέλλο….behave yourself…