![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/received_502848153984000.jpeg?w=1200&ssl=1)
Συνεχίζει να αποτελεί πρότυπο και να κρατάει σε εγρήγορση το εθελοντικό κίνημα με τις πολυσχιδείς δράσεις του, ο πρόεδρος της ομάδας εθελοντών του Δήμου Τρικκαίων Μιχάλης Λάππας. Ο γνωστός οδοντίατρος συμμετέχει στον εθελοντικό στοματικό ελεγχο απο τον Οδοντιατρικό Σύλλογο στην Κινητή μονάδα προληπτικού ελέγχου ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ, που βρίσκεται στο πάρκινγκ του Φρουρίου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/fb_img_1580383193558.jpg?w=1200&ssl=1)
Εκεί βρέθηκε σήμερα και ο υποδιοικητής της 5ης ΥΠΕ, Ηλίας Τσιαούσης, ο οποίος συνεχάρη όλους τους φορείς («Το Χαμόγελο του Παιδιού», εθελοντές γιατρούς, οδοντιάτρους και Δήμο Τρικκαίων) που ένωσαν δυνάμεις για τους δωρεάν ιατρικούς ελέγχους στα παιδιά.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/received_607125153457824.jpeg?w=1200&ssl=1)