![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/09/IMG_20190925_133050-1.jpg?w=1200&ssl=1)
Περνώντας φευγαλέα από το αγόρι που πωλούσε μπαλόνια στο ύψος της πλατείας Ρήγας Φεραίου, με μαγνήτισε η χροιά της φωνής του, καθώς ο νεαρός πλανοδιοπώλης τραγουδούσε χαμηλοφώνως το “…για κάποιο λόγο…”. Τον πλησίασα και του συστήθηκα…χάρηκα πολύ μου είπε, Γιώργος!… Θες video; Ναι θα σου τραγουδήσω!!!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/09/IMG_20190925_141245.jpg?w=1200&ssl=1)
Η φωνή του Γιώργου έχει καθαρότητα και συναίσθημα που συγκινεί βαθιά. (Δείτε το video)
Ο Ι7χρονος Γιώργος κατάγεται από την Ξάνθη και ζει μόνιμα στα Τρίκαλα. Έχει άλλα 6 αδέρφια και βοηθάει οικονομικά πουλώντας μπαλόνια και διάφορα μικροπράγματα.