![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/10/IMG_20191008_181633.jpg?w=1200&ssl=1)
Το κατώφλι της TV 10 διέσχισε ο “δράκος” του Ελληνικού μπάσκετ Παναγιώτης Γιαννάκης και μίλησε από καρδιάς για τον ίδιο, την πορεία του και το μέλλον του Ελληνικού μπάσκετ. Ο προπονητής που νίκησε τη dream team των Η.Π.Α θα τιμηθεί αύριο στο αμφιθέατρο του ΤΕΦΑΑ με τον τίτλο του επίτιμου διδάκτορα στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/10/IMG_20191008_181626.jpg?w=1200&ssl=1)
Η ιστορική εκπομπή του τηλεοπτικού σταθμού θα προβληθεί το μεσημέρι της Τετάρτης στις 15:00 μ.μ.