![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/img_20200117_222823.jpg?w=1200&ssl=1)
Το ζήτημα της ελλιπούς κάλυψης του 30% περίπου των ορεινών περιοχών του Δήμου Μετεώρων από τη Digea έθιξε σήμερα κατά την επίσκεψη της στον αρμόδιο Υπουργό Ψηφιακής Διακυβέρνησης κύριο Κυριάκο Πιερρακάκη η Βουλευτής Τρικάλων κυρία Κ.Παπακώστα.
Η κα. Παπακώστα, περιέγραψε αναλυτικά το πρόβλημα που έχουν οι Δημοτικές ενότητες Μαλακασίου, Χασίων , Καστανιάς , Κλεινοβού και Τυμφαίων και ζήτησε την παρέμβαση του Υπουργού ώστε να επιλυθεί άμεσα το ζήτημα.
Ο Υπουργός κ. Πιερρακάκης δεσμεύτηκε πως θα πράξει τα δέοντα προκειμένου να βρεθεί άμεσα λύση .
Η Βουλευτής ευχαρίστησε τον Υπουργό για τη συνεργασία και τη βοήθεια του , εξαίροντας το έργο που επιτελεί με τους συνεργάτες του για τον ψηφιακό μετασχηματισμό της δημόσιας διοίκησης.