Με μεγάλη επιτυχία υλοποιήθηκε η δράση του Κέντρου Κοινότητας Φαρκαδόνας που διοργανώθηκε στον Παιδικό Σταθμό Φαρκαδόνας με την συνδρομή της εμψυχώτριας Βάσως Γκουγκαρά, σήμερα, Τετάρτη 6 Μαρτίου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/φαρκαδονα.jpg?w=1200&ssl=1)
Παράλληλα συζητήθηκε ο σχεδιασμός ανάλογων δράσεων μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς.
Το Κέντρου Κοινότητας Δήμου Φαρκαδόνας εντάσσεται στο «Περιφερειακό Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Θεσσαλίας 2014-2020» και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/farkadona-2.jpg?w=1200&ssl=1)