Στη δωρεά δημοτικού ακινήτου, που βρίσκεται στην περιοχή του Ριζαριού, για την ανέγερση Αστυνομικού Μεγάρου, προσανατολίζεται η Δημοτική Αρχή Τρικκαιων. Το χρονίζον θέμα απασχόλησε τη σημερινή διαπαραταξιακή επιτροπή του Δήμου, όπου υπήρξε, σε γενικές γραμμές, συναινετική διάθεση αφού είναι γνωστή η ακαταλληλότητα του υπάρχοντος κτιρίου που στεγάζει τις υπηρεσίες της αστυνομικής διεύθυνσης Τρικάλων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190417_133111.jpg?w=1200&ssl=1)
Την οριστική απόφαση θα λάβει στη συνεδριάση του το Δημοτικό Συμβούλιο.