![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/05/photo-1683813287970.jpg?w=1200&ssl=1)
Όλα κύλησαν άψογα κατά τη σημερινή έλευση στην πόλη των Τρικάλων των δύο πολιτικών αρχηγών κ.κ. Κυριάκου Μητσοτάκη και Γιάνη Βαρουφάκη. Η Αστυνομική Διεύθυνση Τρικάλων έλαβε όλα τα απαραίτητα μέτρα και με υποδειγματικό συντονισμό που έγινε υπό την εποπτεία του Αντιστράτηγου της ΕΛ.ΑΣ και Γενικού Επιθεωρητή Βορείου Ελλάδος κ. Σπύρου Σκλάβου, η σχεδόν παράλληλη παρουσία των δυο πολιτικών αρχηγών διεξήχθη σε κλίμα απόλυτης ομαλότητας. Και το κυριότερο, η πόλη λειτούργησε κανονικά χωρίς να σημειωθεί η ελάχιστη ταλαιπωρία για τους πολίτες (πεζούς και οδηγούς) που βρέθηκαν στο κέντρο της πόλης. Διακρίνεται στη φωτογραφία του trikalafocus με τον Αστυνομικό Διευθυντή και πρώην συνεργάτη του κ. Αθανάσιο Καππά.