![Γαστρονομία και κοπή πίτας από το Επιμελητήριο Τρικάλων](https://i0.wp.com/trikkipress.gr/wp-content/uploads/2014/01/GIAGIAKOS-480x275.jpg?resize=480%2C275)
Το Επιμελητήριο Τρικάλων διοργανώνει ανοιχτή εκδήλωση με θέμα: «Ο γαστρονομικός πλούτος ως πυλώνας τουριστικής ανάπτυξης», στο πλαίσιο ανάδειξης της γαστρονομικής ταυτότητας του τόπου μας με το δικό της brand name METEORISIMO, με διακεκριμένους προσκεκλημένους και ομιλητές, αυτήν την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2020 και ώρα 18:30, στο συνεδριακό χώρο του ξενοδοχείου ΑΝΑΝΤΙ City Resort.
Θα ακολουθήσει η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Επιμελητηρίου Τρικάλων και ανταλλαγή ευχών για την έλευση του νέου έτους.