![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_0949.jpg?w=1200&ssl=1)
Ολοκληρώθηκε με επιτυχία στον Δήμο Πύλης η διανομή προϊόντων μακράς διαρκείας κι κρέατα, στους ωφελούμενους του προγράμματος Ε.Ε.Ε. Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Υποδομής (ΤΕΒΑ η Κοινωνική Σύμπραξη της Π.Ε. Τρικάλων, με την επωνυμία «ΣΤΗΡΙ-ΖΩ».
Η παραπάνω διανομή έλαβε χώρα στο χώρο του Κοινωνικού Παντοπωλείου του Δήμου Πύλης (πρώην ΚΑΠΗ), κατά τις ημέρες Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή 16,17, 18/12 αντίστοιχα όπου προσήλθαν το σύνολο των δικαιούχων του Καλλικρατικού Δήμου Πύλης, τηρουμένων των μέτρων υγειονομικής προστασίας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_0950.jpg?w=1200&ssl=1)
Κατά την πρώτη ημέρα της διανομής στον χώρο βρέθηκε ο Αντιδήμαρχος Αγροτικής Ανάπτυξης Κοινωνικής Μέριμνας και Υγείας κ. Κων/νος Ζούρτος, ο οποίος ευχαρίστησε το προσωπικό το οποίο εργάζεται συστηματικά και σε αυτή την προσπάθεια στήριξης ευάλωτων κοινωνικών ομάδων και ευχήθηκε στους εργαζόμενους και ωφελούμενους κυρίως Υγεία και Καλές γιορτές.