![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/photo-1679815632083.jpg?w=1200&ssl=1)
Το θερμότερο χειροκρότημα απέσπασαν οι σπουδαστές της Σχολής Μονίμων Υπαξιωματικών Τρικάλων, που παρήλασαν αγέρωχοι με υψηλό εθνικό φρόνημα και άψογους σχηματισμούς, σκορπίζοντας ρίγη περηφάνειας και συγκίνησης στο πέρασμα τους.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/03/photo-1679815616153.jpg?w=1200&ssl=1)
Τα συνθήματα και οι ιαχές τους προκάλεσαν τον θαυμασμό όλων που κοντοστάθηκαν να τους χειροκροτήσουν και μετά την ολοκλήρωση της παρέλασης κατά τη διέλευση τους προς την στρατιωτική σχολή.