Εντυπωσιασμένος από τη μαθητιώσα νεολαία της Φαρκαδόνας που παρέλασε με καμάρι και εθνική υπερηφάνεια, εμφανίστηκε σήμερα, ανήμερα της εθνικής μας εορτής, ο βουλευτής Τρικάλων του ΣΥΡΙΖΑ κ.Σάκης Παπαδόπουλος, ο οποίος κατέθεσε στεφάνι στο μνημείο ηρώων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/sakis-parelasi1.jpg?w=1200&ssl=1)
Νωρίτερα, του δόθηκε η ευκαιρία να δει από κοντά και να συνομιλήσει με φίλους και πολίτες της περιοχής, που έσπευσαν να τον συναντήσουν εκ του σύνεγγυς.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/IMG_20190325_154254.jpg?w=1200&ssl=1)
Στη συνέχεια ο Βουλευτής μετέβη στην εξέδρα των επισήμων στην κεντρική πλατεία των Τρικάλων, όπου παρακολούθησε μαζί με τον εκπρόσωπο της κυβέρνησης κ. Βασίλη Κόκκαλη την μαθητική και στρατιωτική παρέλαση