![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/img_20191217_231224.jpg?w=1200&ssl=1)
…Σταματήστε το …φατσιμάρι και τη διαδικτυακή προβολή της πόλης και πάρτε καινούργια απορριματοφόρα, αλλιως ο αντιδήμαρχος καθαριότητας θα χάσει τον ύπνο του… τόνισε με αφορμή την αποκόλληση της βαρέλας από το απορριματοφόρο κοντά στις Καρυές, ο πρώην αντιδήμαρχος Θεόδωρος Σπανός. Στην προ-ημερησίας διάταξης διαδικασία του Δημοτικού Συμβουλίου, ο έμπειρος αυτοδιοικητικός ζήτησε αναμόρφωση του προϋπολογισμού για την αγορά νέας τεχνολογίας απορριματοφόρων, αλλιώς να αναθέσει ο Δήμος την καθαριότητα σε ιδιώτες! (δείτε το video)