![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/12/kentriki-kerkyra.jpg?w=1200&ssl=1)
Τον Δήμαρχο Τρικκαίων και πρόεδρο της ΚΕΔΕ Δημήτρη Παπαστεργίου επισκέφθηκε την Παρασκευή 27 Δεκεμβρίου 2019 η Δήμαρχος Κεντρικής Κέρκυρας και Διαποντίων Νήσων, Μερόπη Υδραίου. Σε συνάντηση που είχαν στο Δημαρχείο Τρικκαίων, συζήτησαν ανάπτυξης της συνεργασίας σε θέματα τεχνολογίας αλλά και σε γενικότερο επίπεδο. Παράστησαν στη συνάντηση, η πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Τρικκαίων κ. Νικ. Μπρουζούκη, η αντιδήμαρχος Εργων κ. Βασιλένα Μητσιάδη και ο γενικός γραμματέας του Δήμου κ. Θωμάς Παπασίκας.