![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190413_122758.jpg?w=1200&ssl=1)
Στα Τρίκαλα βρέθηκε σήμερα η υποψήφια ευρωβουλευτής Άννα Τσάτσου στο πλαίσιο περιοδείας για την προώθηση της υποψηφιότητας της με το ψηφοδέλτιο του ΣΥΡΙΖΑ. Η κά Τσάτσου είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με στελέχη της ΝΕ Τρικάλων του ΣΥΡΙΖΑ για τις τρέχουσες πολιτικές εξελίξεις και φυσικά στο επίκεντρο της συζήτησης τέθηκαν οι κρίσιμες ευρωεκλογές.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190413_122928.jpg?w=1200&ssl=1)
Οι εκλογές δεν είναι αστείες τόνισε εμφατικά η υποψήφια ευρωβουλευτής. Μόνο ο ΣΥΡΙΖΑ μπορεί να αντιμετωπίσει τις πολιτικές λιτότητας και να στηρίξει το κοινωνικό κράτος συμπλήρωσε μιλώντας στα τοπικά στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ η κα Τσάτσου. Για την αυτοδιοίκηση, παίζουν καθοριστικό ρόλο οι ευρωεκλογές, λόγω των αντιλήψεων που διακατέχουν τις νεοφιλελεύθερες δυνάμεις οι οποίες τέμνουν τις ακροδεξιές δυνάμεις όπως τόνισε χαρακτηριστικά.
Το απόγευμα η κα Τσάτσου θα επισκεφθεί την Πύλη όπου θα συναντηθεί με τα μέλη του ΣΥΡΙΖΑ στα γραφεία της τοπικής οργάνωσης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190413_122944.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190413_122916.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190413_122858.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190413_122905.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190413_122851.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20190413_122845.jpg?w=1200&ssl=1)