![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/11/1605616960145_polit.jpg?w=1200&ssl=1)
Με την κατάθεση στεφάνου ο Δήμος Τρικκαίων τίμησε τη φετινή 47η επέτειο από την εξέγερση του Πολυτεχνείου. Ο αντιδήμαρχος Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Δημ. Σχέσεων, Ακης Αναστασίου, στις 11:30 το πρωί της Τρίτης 17 Νοεμβρίου 2020 κατέθεσε το στεφάνι στην κεντρική πλατεία των Τρικάλων, που φέρει το όνομα «πλατεία Ηρώων Πολυτεχνείου». Η φετινή απότιση φόρου τιμής πραγματοποιήθηκε λιτά, με τήρηση των ειδικών μέτρων που ισχύουν για την πανδημία από τον κορονοϊό.