![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/11/fb_img_1606144748075.jpg?w=1200&ssl=1)
Συνεχίζεται με αμείωτη ένταση ο καθαρισμός καναλιών στα χωριά του Β τομέα του Δήμου Τρικκαίων εν όψει των χειμερινών βροχοπτώσεων και ακραίων καιρικών φαινομένων που παρατηρούνται ολοένα και πιο συχνά λόγω κλιματικής αλλαγής.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/11/fb_img_1606144744988.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/11/fb_img_1606144750615.jpg?w=1200&ssl=1)
Σήμερα συνεργεία του Δήμου Τρικκαίων προέβησαν σε καθαρισμό καναλιού στην Τοπική Κοινότητα Βαλτινού με στόχο τη λήψη προληπτικών μέτρων για αντιμετώπιση προβλημάτων που προκαλούνται από τις έντονες βροχοπτώσεις.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/11/fb_img_1606144756200.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/11/fb_img_1606144753766.jpg?w=1200&ssl=1)