![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/img_20200204_194059.jpg?w=1200&ssl=1)
Δεκάδες εκπρόσωποι του Τρικαλινού επιχειρηματικού και εμπορικού κόσμου ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Εμπορικού Συλλόγου για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας και γέμισαν ασφυκτικά την αίθουσα εκδηλώσεων του Μουσείου Τσιτσάνη.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/img_20200204_203150.jpg?w=1200&ssl=1)
Μεταξύ αυτών, ο γνωστός επιχειρηματίας και εκ των ιδρυτών της εταιρείας ΑΦΟΙ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ, Χρήστος Καραγκούνης. Πρόκειται για μια σημαντική προσωπικότητα του επιχειρείν, με συγκεκριμένες προτάσεις για την αληθινή ανάπτυξη, ενώ αξιοσημείωτη είναι η θετική προσφορά της εταιρείας του στο κοινωνικό γίγνεσθαι με γενναιόδωρες χορηγίες που προάγουν τον πολιτισμό, τον αθλητισμό και την εκπαίδευση.