![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/ooemail-2056028_1280.jpg?w=1200&ssl=1)
Από το Τμήμα Ασφάλειας Τρικάλων σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος ενός ατόμου, για το αδίκημα της απάτης. Ειδικότερα, την 20-10-2020 η παθούσα επικοινώνησε τηλεφωνικά με το δράστη, ο οποίος την έπεισε να του καταθέσει σε τραπεζικό λογαριασμό του το χρηματικό ποσό των -640- ευρώ για την αγορά δύο κινητών τηλεφώνων. Την 24-10-2020 η παθούσα, σε εκ νέου μεταξύ τους τηλεφωνική επικοινωνία, ζήτησε από το δράστη την ακύρωση της παραγγελίας και εκείνος τη διαβεβαίωσε για την επιστροφή των χρημάτων της, χωρίς ωστόσο να το πράξει.