![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/FB_IMG_1558101125712.jpg?w=1200&ssl=1)
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων οι
Α’ ΠΑΝΤΡΙΚΑΛΙΝΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ ΑΜΕΑ. Παρόντες στο ξεχωριστό αθλητικό γεγονός, σημαντικά στελέχη της δημοτικής αρχής, όπως ο αντιδήμαρχος Αθλητισμού Άκης Αναστασίου και ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Τρικκαίων Μιχάλης Λάππας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/FB_IMG_1558080333460.jpg?w=1200&ssl=1)
Αμφότεροι ευχήθηκαν η άψογη διοργάνωση να καταστεί θεσμός για την πόλη των Τρικάλων και εν συνεχεία απένειμαν αναμνηστικά μετάλλια στους πρωταθλητές της ζωής!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/FB_IMG_1558101123033.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/FB_IMG_1558080341274.jpg?w=1200&ssl=1)
Η συνδιοργάνωση έγινε από τον σύλλογο «ΕΛΠΙΔΑ» τον Δήμο Τρικκαίων και την Περιφέρεια Θεσσαλίας / Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/05/FB_IMG_1558080337136.jpg?w=1200&ssl=1)
Στους αγώνες έλαβαν μέρος ως αθλητές Άτομα με Αναπηρία από σχολεία και Δομές του Δήμου Τρικκαίων, αποδεικνύοντας ότι η αναπηρία δεν είναι εμπόδιο και ότι η θέληση και διάθεση για καλύτερη ζωή, περνούν και μέσα από την άθληση.