![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/12/img-20211224-115014.jpg?w=1200&ssl=1)
Τα πιο θερμά, τα πιο όμορφα κάλαντα και χριστουγεννιάτικα τραγούδια ακούστηκαν την παραμονή Χριστουγέννων 2021 στο Νοσοκομείο Τρικάλων.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/12/img-20211224-114310.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/12/img-20211224-114528.jpg?w=1200&ssl=1)
Η Δημοτική Φιλαρμονική Τρικάλων – μεταφερθείσα με το ηλεκτρικό λεωφορείο του Μύλου των Ξωτικών -, προσέφερε νότες χαράς, ζεστασιάς, αγάπης, ένα φωτεινό χαμόγελο για τη διοίκηση, όλο το προσωπικό και, κυρίως, για τους ασθενείς που αυτές τις ημέρες βρίσκονται μακριά από τις οικογένειές τους.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/12/img-20211224-114816.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/12/img-20211224-112321.jpg?w=1200&ssl=1)
Το «ευχαριστώ για όσα κάνετε» της αντιδημάρχου Εφης Λεβέντη, προς το διοικητή κ. Κ. Γρηγορίου αντικατόπτριζε όλα τα αισθήματα που κυριάρχησαν συγκινητικά στα λεπτά που διήρκησε η μικρή αυτή όαση χαράς.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/12/img-20211224-110715-1.jpg?w=1200&ssl=1)
Ο κ. Γρηγορίου ευχαρίστησε από την πλευρά του για την πρωτοβουλία του Δήμου Τρικκαίων, επισημαίνοντας τη σημασία της προσφοράς αυτής, τούτες τις ημέρες.
Υπεύθυνη της Δημοτικής Φιλαρμονικής Τρικάλων είναι η αρχιμουσικός κ. Μαίρη Μητσοπούλου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/12/img-20211224-114626.jpg?w=1200&ssl=1)
Ο Δήμος Τρικκαίων ευχαριστεί και το Αστικό ΚΤΕΛ Τρικάλων για τη συνεργασία του στη μεταφορά των μελών της Δημοτικής Φιλαρμονικής.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/12/img-20211224-114502.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/12/img-20211224-112132.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/12/img-20211224-114413.jpg?w=1200&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2021/12/img-20211224-114512.jpg?w=1200&ssl=1)
Από το γραφείο Τύπου του Δήμου Τρικκαίων