![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/01/received_793586744476892-1.jpeg?w=1200&ssl=1)
Οι οικοδεσπότες της εκδήλωσης για την κοπή πίτας του Εκπολιτιστικού Μορφωτικού Συλλόγου ΒΑΚΑΡΙ-ΦΟΡΤΩΣΙ “ΤΟ ΑΥΓΟ” έκαναν την τιμή στον πρώτο δημότη Πύλης, να τραβήξει λαχνό μέσα από τον ντρουβά που κρατούσε ο χαμογελαστός Γιώργος Διαμαντής. Η κλήρωση των δώρων μεταξύ ανθρώπων που αγωνίζονται για τη διατήρηση της πολιτιστικής κληρονομιάς του τόπου, θα μπορούσε να γίνει μόνο με τον πλέον παραδοσιακό τρόπο.