Το κατώφλι του Υπουργείου Περιβάλλοντος και Ενέργειας πέρασε σήμερα, ο πρόεδρος της ΔΗΜ.ΤΟ της ΝΔ Πύλης Αλέξανδρος Αραπογιάννης. Είχε γόνιμο διάλογο με τον Κώστα Σκρέκα.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2023/02/unnamed-file-142.png?w=1200&ssl=1)
Στην Αθήνα μετέβη σήμερα ο πρόεδρος της ΔΗΜ.Τ.Ε ΠΎΛΗΣ Αλέξανδρος Αραπογιάννης, όπου είχε συνάντηση με τον συντοπίτη του Υπουργό Περιβάλλοντος κι Ενέργειας Κώστα Σκρέκα. Ο δραστήριος πρόεδρος της κομματικής οργάνωσης στην Πύλη συζήτησε με το κυβερνητικό στέλεχος ζητήματα που άπτονται της περιοχής, ενώ ο διάλογος τους περιστράφηκε γύρω από την ετοιμότητα της τοπικής ΔΕΕΠ και των γαλάζιων στελεχών ενόψει της επικείμενης εκλογικής αναμέτρησης.