![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/screenshot_20201229_080645.jpg?w=1200&ssl=1)
Το πόσο ανησυχεί ο Χρήστος Μιχαλάκης για τον covid και τις επιπτώσεις που μπορεί να έχει η πανδημία ειναι γνωστό από την πρώτη μέρα που ο ιος πέρασε το κατώφλι της χώρας μας. Μάλιστα, ο ίδιος φροντίζει με τη στάση του να θέτει σε εγρήγορση του συμπολίτες του ώστε να προσέχουν και να τηρούν σχολαστικά τα ατομικά μέτρα προστασίας.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/screenshot_20201229_080945.jpg?w=1200&ssl=1)
Το δείχνουν άλλωστε και οι πράξεις του καθώς χθες το απόγευμα, κατά την άφιξη του στο χώρο μπροστά από το Δημαρχείο της Πύλης, αντάλλαξε 18 «αγκωνιές» με τους ανθρώπους του Δήμου: