![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/screenshot_20200204_104708.jpg?w=1200&ssl=1)
Το θερμό χειροκρότημα όλων απέσπασε η Δήμητρα Μπαντή, ιστορικό μέλος του “Ασκληπιού”, που χόρεψε ζεϊμπέκικο στην κοπή Βασιλόπιτας του Πολιτιστικού Συλλόγου Λογγακίου.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/img_20200204_105055.jpg?w=1200&ssl=1)
Σε μια αυθόρμητη στιγμή και πάνω στο… τσακίρ κέφι, η υπεύθυνη του τμήματος γυναικων, απεκδύθηκε τον μανδύα της αυστηρής χοροδιδασκάλου και με τις φιγούρες της και το ανάστημά της, χόρεψε ζεϊμπέκικο με την ψυχή της, βγάζοντας συναίσθημα και έκφραση. Δυναμική, αχειραγώγητη με καρδιά λιονταριού.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/02/fb_img_1580762811421.jpg?w=1200&ssl=1)
Μάλιστα, όπως φαίνεται και στο σύντομο βίντεο, όλες οι γυναίκες του συλλόγου έχουν μαζευτεί γύρω της για να της χτυπήσουν παλαμάκια! Μια πραγματική οικογένεια…