![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/kalamaras5.jpg?w=1200&ssl=1)
Δεν κρύβει την χαρά του για την άνετη επικράτηση του καλού του φίλου και συνοδοιπόρου Κώστα Μαράβα ο επιχειρηματίας Στέφανος Καλαμαράς! Το βασικό γρανάζι στην ατμομηχανή της Δημοτικής Αρχής έβαλε σε πρώτο πλάνο την επικράτηση του Δημάρχου προκειμένου όπως τονιζει “… να ολοκληρωθεί η αναπτυξιακή τροχιά του Δήμου για την οποία κοπιασαμε πολύ όλα αυτά τα χρόνια... ! Το έργο μας είναι ήδη ορατό στους Δημότες Πύλης… “
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/03/kalamaras-3-1.jpg?w=1200&ssl=1)
Σε ερώτηση του trikalafocus για πιθανή πικρία από την (εκπληξη) μη εκλογή του στο νέο Δημοτικό Συμβούλιο, ο πρώην αντιδήμαρχος Πύλης (διετέλεσε πρόεδρος της μονομετοχικης ΑΕ και του χιονοδρομικού κέντρου) ήταν κάθετος: …Καμία..! Είμαστε όλοι νικητές… Συνεχίζουμε δυνατά, μας περιμένει έργο!
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2019/06/IMG_20190515_181929.jpg?w=1200&ssl=1)
Το μέλλον ανήκει στον Στέφανο Καλαμαρά που ξέρει να πρωταγωνιστεί.