![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201214_103114_1.jpg?w=1200&ssl=1)
Την τιμητική τους είχαν σήμερα στα Τρίκαλα τα παραδοσιακά κουρεία και τα κομμωτήρια μετά την άρση των μέτρων για τον συγκεκριμένο επαγγελματικό κλάδο.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201214_103023.jpg?w=1200&ssl=1)
Το ενδιαφέρον όπως αποδείχθηκε ήταν αρκετά έντονο, με τους ενδιαφερόμενους και τις ενδιαφερόμενες εδώ και μέρες να έχουν κλείσει τα ραντεβού τους. Ζητήσαμε απο τον πρόεδρο του Σωματείου Κουρέων – Κομμωτών Ν.Τρικάλων Κώστα Κοντό, να καταθέσει την άποψη του για τη νέα πραγματικότητα που ξετυλίγεται μπροστά μας.