![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201218_145453.jpg?w=1200&ssl=1)
Ενα Ι.Χ. αυτοκίνητο ακινητοποιήθηκε το μεσημέρι λόγω μηχανικής βλάβης στη συμβολή των οδών Κονδύλη και Καραϊσκάκη με αποτέλεσμα να δημιουργηθει προς στιγμήν κυκλοφοριακό έμφραγμα. Άμεση ηταν για ακόμα μια φορά η επέμβαση των δικυκλιστών της Ομάδας «Ζ» στο κεντρικό σημείο της πολης.
![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201218_152242.jpg?w=1200&ssl=1)
Όχι μόνο εξασφάλισαν συνθήκες ασφαλούς διέλευσης των τροχοφόρων και των πεζών, αλλά έσπρωξαν το όχημα ώστε να ανοίξουν το ρεύμα κυκλοφορίας με κατεύθυνση την κεντρική πλατεία.