![](https://i0.wp.com/www.trikalafocus.gr/wp-content/uploads/2020/12/img_20201209_193938.jpg?w=1200&ssl=1)
Την κινητοποίηση της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Τρικάλων προκάλεσε φωτιά που εκδηλώθηκε σε Ι.Χ. αυτοκίνητο που ήταν σταθμευμένο στον οδό Βαλαωρίτου. Ο οδηγός ειδοποίησε εγκαίρως την Πυροσβεστική η οποία έσπευσε στο σημείο με δυο οχήματα και 5 άνδρες. Ωστόσο, δεν ηταν εύκολη η επιχείρηση κατάσβεσης της φωτιάς, καθώς στο αυτοκίνητο υπήρχε εγκατεστημένο σύστημα υγραερίου. Σύμφωνα με πληροφορίες προκλήθηκαν εκτεταμένες ζημιές στο αυτοκίνητο.